19.05.2026. године на градском стадиону „Раднички“ реализовано је такмичење за лигу малих шампиона. Учествовало је свих 11 старијих група из града, укупно 257 деце. Такмичење је почело у 16 часова, а руководили су представници Савеза за предшколски спорт и физичко васпитање Србије, представници Спортског савеза града Сомбора и стручни сарадници за физичко васпитање из наше установе. Деца су приказала моторичке вештине у две дисциплине – штафетној трци „Трка на 20000 центиметара“ и штафетном моторичком полигону са препрекама „Буди брз и спретан“.
Након што су свим екипама измерена времена, добили смо две победничке екипе које ће се такмичити на државном у Београду. Екипа која је победила у „Трци на 20000 центиметара“ је група из објекта „Ђурђевак 1“, васпитачице Радојке Бјелицки. Екипа која је победила у штафетном моторичком полигону са препрекама „Буди брз и спретан“ је група из објекта „Сунце 1“, васпитачице Љиљане Радиновић. Сва деца су добила медаље, а победничке екипе и пехаре.