19.05.2026. године на градском стадиону „Раднички“ реализовано је такмичење за лигу малих шампиона. Учествовало је свих 11 старијих група из града, укупно 257 деце. Такмичење је почело у 16 часова, а руководили су представници Савеза за предшколски спорт и физичко васпитање Србије, представници Спортског савеза града Сомбора и стручни сарадници за физичко васпитање из наше установе. Деца су приказала моторичке вештине у две дисциплине – штафетној трци „Трка на 20000 центиметара“ и штафетном моторичком полигону са препрекама „Буди брз и спретан“.
Након што су свим екипама измерена времена, добили смо две победничке екипе које ће се такмичити на државном у Београду. Екипа која је победила у „Трци на 20000 центиметара“ је група из објекта „Ђурђевак 1“, васпитачице Радојке Бјелицки. Екипа која је победила у штафетном моторичком полигону са препрекама „Буди брз и спретан“ је група из објекта „Сунце 1“, васпитачице Љиљане Радиновић. Сва деца су добила медаље, а победничке екипе и пехаре.
Групе и васпитачи по објектима:
1. „Бајка“ васпитачице Јасмина Веселиновић Делић и Јелена Мандић,
2. „Невен“ васпитачице Весна Мазињанин и Неда Шегрт,
3. „Ђурђевак“ васпитачице Радојка Бјелицки и Гордана Поповић
4. „Ђурђевак“ васпитачице Мирјана Милутиновић и Александра Лалић
5. „Бубамара“ васпитачице Милан Кулић и Лидија Врцељ
6. „Сунце“, васпитачице Љиљана Радиновић и сарадник Соња
7. „Вишњица“ васпитачице Милица Ергић и Бојана Перић,
8. „Петар Пан“ васпитачице Ружица Чапо и Маја Секис,
9. „Маслачак“ васпитачице Бојана Милојевић и Биљана Соколовић
10. „Врапчић“ васпитачице Дубравка Суџуковић и Вања Лазић
11. „Сунцокрет“ васпитачице Сања Козаревић и Драгана Кемер.

